Ucuz uçak bileti almakla maalesef iş bitmiyor. Check-in işlemini yaptıktan sonra artık bavul, valiz hazırlıkları başlar. Valizinizi hazırlarken unutmamanız gereken birkaç püf nokta vardır. Öncelikle her zaman için hafif bir valiz sizin hareket kabiliyetinizi kolaylaştıracaktır. Uçak biletinizi aldıktan sonra uçuş planınız kesinleştikten sonra bavulunuzu da zaman geçmeden hazırlamanızda fayda var.

Valizinizi hazırlarken uçuş güvenliği sebebiyle yanıcı, patlayıcı ve kesici özelliği olan maddeleri bagaj olarak alamıyorsunuz. Bu maddeler havaalanı güvenliğince X-Ray cihazlarında güveliğe takılacaktır. Bu maddeleri bagajınızda bulundurmamanızı ilk olarak tavsiye ederken şimdi neleri, nasıl yaparak bir valiz hazırlamalısınız bunlara bakalım.

Öncelikle yurt dışına gidiyorsanız, pasaportunuzu çantanıza alın bununla birlikte nüfus kimlik belgelerinizi, uçak bileti ve online Check-in çıktınızı valizinize yerleştirin. Uçuş heyecanıyla bu belgeleri unutabilirsiniz. Gerekli tüm belgeleri çantanıza ve ya valizinize aldıktan sonra gelelim kıyafet gibi ayakkabı gibi tercihlere…

Valizinizi hafif hazırlamanızı yukarıda tavsiye etmiştik, bu bağlamda gideceğiniz yerin iklim durumu, hava durumu, kalacağınız gün sayısı, katılacağınız randevular ve toplantılar gibi durumlara göre valizinizdeki kıyafet ve ayakkabı tercihlerini şekillendirebilirsiniz.

Hava yolu firmalarının valizler konusunda adet ve kilo sınırlamalarının olduğunu unutmayarak, valizlerinizi hazırlayınız. Adet ve kilo miktarına uymayan bagajlarda artı ücret tarifelerinin işlediğini sizlere hatırlatırız. Uçak bileti sorgulama yaparken bu kuralları da araştırmanızı tavsiye ederiz. İyi uçuşlar dileriz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir