Uçuş öncesi, uçuş esnası ve uçuş sonrası bilgilendirmelerimize devam ediyoruz, uçak bileti almadan önce bu bilgilendirmeleri dikkatlice okumanız rahat bir uçak yolculuğu geçirmeniz adına önemli olabilir. Birçoğumuzun başına uçuş esnasında baş ağrısı, göz ağrısı, kulak tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar gelmiştir. Baş ağrısı ve göz ağrısı gibi rahatsızlıklar insanların uçuş esnasında en çok şikâyetçi oldukları rahatsızlıklardadır. Bu rahatsızlıkların birçoğu aslında uçuştan bağımsız rutin rahatsızlıklardandır. Öyle ki baş ağrısı ve göz ağrısı gibi rahatsızlıklar birbiriyle bağlantılı rahatsızlıklardır. Baş ağrısı gibi bir rahatsızlığın bilinen yaklaşık 300 adet sebebi vardır.

Uçuş esnasında uçağın alçalıp, yükselmesi hareketlerinden sürekli değişen basınç baş ağrısını tetikliyor olabilir; lakin bununla alakalı herhangi bir tanı bulunmamaktadır. Kulak tıkanıklığı durumu ise kesinlikle basınç değişimiyle alakalıdır. Kulak tıkanıklığı rahatsızlığı anlık olarak duyularda azalmaya ve ya hassaslaşmaya neden olabilmektedir, lakin bu durum kısa bir sürelidir.

Baş ağrısı ve kulak tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar geçici olmakla birlikte zamanla ve ya basit ağrı kesici ilaçlarla geçebilecek rahatsızlıklardır. Bu gibi hastalıkların devamında doktorunuzun tavsiyesine uyabilirsiniz. Bu rahatsızlıkların yanı sıra Jet-Lag ve Hareket Hastalığı gibi hastalıkları da daha önce bloğumuzda sizlere sunmuştuk. Bu rahatsızlıkları da incelemenizi önemle tavsiye ederiz. Uçak bileti sorgulama yaparken bloğumuzda bu tür konuları incelemeniz faydanıza olacaktır. Ucuz uçak bileti alabileceğiniz sitemizde sizlere bu tür bilgileri sunarak rahat bir uçak yolculuğu geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir