Otobüsle ve ya arabayla yolculuk etmekten farklıdır, uçak yolculukları. Binlerce metre yükseklikte olmanın verdiği heyecan bunun yanında yükseklik korkunuz da varsa işte uçak korkusu başlıyor demektir. Birçok kişiyi uçak bileti almaktan vazgeçiren bir korkudur, uçak korkusu…

Siz de eğer uçak yolculuklarından korkuyorsanız, sizlere önerilerimiz olacak;

Uçak bileti sorgulama yaparken artık uçuş yapabileceğiniz uçağın modelini tipini görebiliyorsunuz, kısa bir araştırmayla uçuş için ayrılan uçağı inceleyebilirsiniz. Uçak korkunuzu yenmek içinse daha geniş ve ferah olarak gözlemleyebileceğiniz büyük uçakları seçebilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise yolculuğunuzu geçireceğiniz koltuğunuz hakkında olacaktır. Uçak korkunuzu körüklememesi adına sarsıntının çok olacağı kanat ve kuyruk kısmından ziyade önlerde koltuklar almanı yararınıza olacaktır. Uçak bilet sorgulama ekranından koltuğunuzu seçebileceğiniz sorgular gelecektir.

Havaalanında beklediğiniz sırada uçakların inişini ve kalkışını izlemeniz de sizleri rahatlatacaktır. Hatta belki de o anda uçağa binmeden korkunuzu yenmiş olabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen korkunuzu bastıramıyorsanız sizlere tavsiyemiz, yolculuk esnasında uyumanız olacaktır. Eğer uyuyarak giderseniz belki de göz açıp kapayıncaya kadar uçuşunuz sonlanabilir.

Bunların yanı sıra uçuş sayınızın artması uçak korkunuzu her uçuşta bir nebze daha bastırmanızı yarayabilecektir. Uçak bileti aldıktan sonra uçuş destek hatlarıyla da irtibatta kalarak içinizdeki endişe ve korku duygularını bastırabilirsiniz. Uçuş esnasında ortamı gözlemlemeniz ve kabin memurlarını izlemeniz sizlere yardımcı olacaktır. Onların rahat ve olağan davranışları sizde olumlu etki bırakabilir. Uçuş bilgilendirmeleri için uçak bileti satış sitemizi ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir