bayramda_uak_bileti_fiyatlar_ne_olacak_nceden_ndirimli_al_h1406[1]Türkiye’nin önde gelen seyahat acenteleri arasında bulunan ETS’nin Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek ise bayram tatiline yönelik olarak kısa geceleme seçenekleri ve tarih olarak ilk günlerin cumartesi ve pazar günlerine denk gelmesiyle son tatil fırsatı olarak görülen Kurban Bayramı’na yönelik iç talebin çok zayıf kaldığını belirtti. Özbek, ilk günden itibaren klasik tatil noktaları talep görmese de Abant-Afyon gibi yakın seçeneklerin tercih edilmeye başlandığını belirterek, “Son noktada cuma gününün de tatiledilmesiyle birlikte kurban kesmeyeceklerin talebi biraz olsun hareketlenme yarattı” dedi. Geçen yıl 9 gün olarak kutlanan Kurban Bayramı’na göre talepte yüzde 30’luk düşüş olduğunu belirten Özbek, “Ekimin başına yönelik olarak Rus ve Avrupalı turist beklentinin altında kaldı. Buradan bakılınca otellerin fiyatları da çok düşük kaldı.

50 LİRADAN BAŞLIYOR Gecelik fiyatları 50 liradan başlayan oteller var. Ancak uçak fiyatlarının yüksekliği devam ediyor. Bir kişinin uçak bileti fiyatı 600 lira olunca, insanlar bu kısa dönem için gidip gelmeye değmez gözüyle bakıyorlar” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA! VİZESİZ TURLARA TALEP VAR Bayramda yurtdışına yönelik turlarda önemli oranda azalma olduğunu belirten Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin, “Bu bayramın hareketli geçeceğini öngörüp charter turlarıyla anlaşma imzaladık ancak geçen yılki hareketli talebe ulaşmak mümkün görünmüyor. Her turdaki doluluk sadece yarısı olarak gerçekleşti. Seyahat acenteleri arasında klasik destinasyonlarda bile önemli doluluğun yaşanmadığını görüyoruz” diye konuştu.

BALKANLAR 400 EURO’YA İNDİ Tekin, geçen hafta Arife günü olan cuma gününün de tatil edilmesiyle vizesiz yakın turlara yönelik ilgi artışı meydana geldiğini belirterek, “Biz de genel talebin az olduğunu görünce İspanya ve Balkanlar turlarında indirime gittik. 1 haftalık Balkanlar turlarımızın fiyatını 600 Euro’dan 400 Euro’ya indirdik. 4 gecelik İspanya turlarında da aynı oranda indirim oldu” dedi..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir