Türk Hava Yolları her yıl büyümesini Dünya havayolu sektörünün büyüme hızının çok daha ötesinde gerçekleştirerek Dünya’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri haline geldi.

2014 yılı havacılık sektör raporlarına göre yüzde 5,6 büyüyen havayolu taşımacılığı sektörü karşısında Türk Hava Yolları yüzde 16,3’lük kapasite artışıyla Dünya ortalamasının 3 katı kadar fazla büyümeyi başardı. Bu büyüme miktarı sayesinde Türk Hava Yolları Dünya yolcu taşıma pazarından aldığı payı yüzde 1,6’dan yüzde 1,8’e yükseltmeyi başardı.

Türk Hava Yolları 2014 yılındaki bu muazzam büyümesi ile 1 milyar 819 milyon liralık net kara da ulaşmış oldu. 2013 yılında 48,3 milyon yolcuya Thy uçak bileti satan şirket 2014 yılında yüzde 13,3 artışla bu uçak bileti satış miktarını 54,7 milyon yolcuya taşımayı başardı.

Türk Hava Yolları bu istatistikleri ile Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan ikinci havayolu şirketi olmayı da başardı. Türk Hava Yolları uçaklarındaki doluluk oranı ise yüzde 79 olarak gerçekleşerek önemli bir miktara ulaştı. Şirketin bu yıl uçuş filosunu önemli oranda arttırdığını göz önüne alarak doluluk oranının aynı oranda tutması bir başarı olarak görülmelidir.

Bugün Türk Hava Yolları Dünyanın dört bir yanına ucuz uçak bileti sağlayarak Türk ve yabancı yolcuların keyifli ve güvenli bir uçuş deneyimi geçirmesini sağlıyor. Türk Hava Yolları’nın uçak biletlerine sitemizin uçak bileti sorgulama bölünden ulaşarak siz de dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri ile uçma keyfini yaşayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir