Türk Hava Yolları‘nın ,Iğdır Havaalanı için oynattığı 4 çocuğun reklam filmi kısa sürede izlenme rekoru kırarken, bu reklama Hakkari Yüksekova’dan rakip çıktı.

Yüksekova, Şırnak ve Bingöl havaalanlarının ihaleleri ile Iğdır Havaalanı’nın ihalesi 2011 yılında birlikte yapılmış, Yüksekova hariç diğer illerin havaalanları hizmete başlanmıştı.Geçtiğimiz aylarda THY’nin uçmadığı nokta kalmadığının altını çizmek için için çektiği ve oynattığı 4 çoğunun Reklamı kısa sürede rekorları kırarken, bu reklama rakip Yüksekova’dan çıktı.

ÇOK İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER!

Iğdır Reklamından yola çıkarak,Yüksekovalı gençlerden Necmi, Savaş ve Remzi Kaya kardeşler, THY reklamlarından esinlenerek geziye gittikleri boş bir arazide taşlarla pisti çizip Yüksekova’nın eski adı olan ‘Gever Havaalanı’ yazıp uçak bekler gibi de fotoğraf çektirerek, paylaştıkları sosyal paylaşım sitesinde kısa sürede internette ses getirdi.

IĞDIR HAVAYOLLARI İÇİN ÇEKİLEN REKLAM

THY reklamı, Iğdır’da çekildiği söylenen bir köyde 4 çocuğun THY uçağını görmesiyle başlıyor. Çocukların THY uçağı içinToprak alana pist yapmasıyla THY reklamı devam ediyor. Daha sonra THY uçağının rotası çocukların çizdiği pist üzerinden devam ederek Iğdır Havalimanı’na ulaşıyor. Uçağın inmesiyle THY’nin dünyanın en çok noktasına uçma özelliğine vurgu yapılarak önceliğin Türkiye’nin her bir noktasına uçmak olduğu belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir