thyBasketbolda THY Avrupa Ligi maçlarının 5 sezon boyunca yayın haklarını alan Digiturk ile Avrupa Ligi yönetimi ile sözleşme imzalandı.

Ayazağa’daki Lig TV stüdyolarında düzenlenen imza törenine, Digiturk Genel Müdürü ve Avrupa Ligi Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu’nun yanı sıra Avrupa Ligi’nin resmi sponsoru Türk Hava Yolları‘nın yetkilileri ve basketbol dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

‘Her hafta bir maç, ücretsiz bir kanalda verilecek’

Türkiye’de basketbolun çok büyük bir ilgi gördüğünü hatırlatan Jordi Bertomeu, Avrupa Ligi arenasının, Türk basketbolseverlerde özel bir yeri olduğunu bildiklerini ifade etti.

Digiturk ile yaptıkları anlaşmayı açıklamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Bertomeu, ‘Anlaşmamız Türk takımlarının rotasyonuna bağlı olarak her hafta bir THY Avrupa Ligi maçının daha sonraki bir tarihte belirlenecek ücretsiz bir kanalda yayınlanmasını kapsıyor. Basketbolseverlerin, en önemli spor organizasyonlarını ve karşılaşmaları Türk izleyicilerine sunmasıyla tanınan Digiturk’te, THY Avrupa Ligi’ni 5 sezon boyunca izlemekten keyif alacaklarına inanıyoruz’ şeklinde konuştu.

Hem Türk ligi hem de Avrupa

İmza töreninde yapılan anlaşmaya dair açıklamalar getirem Ertan Özerdem ise, en kaliteli spor içeriklerini izleyicilerine bildirmek için yatırımlarına soluksuz devam ettiklerini belirterek, ‘Sporla bir arada anılan ve sporu her platformda destekleyen bir marka olarak sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonları içeriklerimize dahil ediyoruz. Bu anlaşmayla birlikte Beko Basketbol Ligi’nin yanı sıra Avrupa Ligi heyecanını da 5 sezon boyunca basketbolseverlere sunacağız. Anlaşmanın basketbolumuza hayırlı olmasını diliyor, başta Sayın Bertomeu olmak üzere tüm Avrupa Ligi yetkililerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir