Seyehat araştırmalarında ilginç sonuçlarHerkes bayanları savurgan bilir özelliklede tatil zamanlarında ama bu araştırma bunu çürütüyor. Bin katılımcı ile yapılan araştırmaların işte detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Uçak bileti
, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru, Türklerin 2014 seyahat planlarını araştırdı.

Bin katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, Türklerin yüzde 55’i, 2013’e kıyasla bu yıl daha fazla seyahat etmeyi planlarken, yüzde 46’sı bu yıl iki kez seyahat gerçekleştireceğini belirtiyor. Erkeklerin yüzde 41’i seyahat için planladıkları bütçeye sadık kalırken, kadınlarda bu oran yüzde 50’yi buluyor. Yine erkeklerin yüzde 40’ı seyahatte planladığından daha fazla harcadığını belirtiyor. Bu durum, kadınların seyahatte daha tutumlu, erkeklerin ise daha savurgan olduğuna işaret ediyor.

Bu yaz üç kez seyahat edeceklerin çoğunluğunu ise 45-54 yaş grubunun oluşturduğu araştırmada, katılımcıların çoğunluğu bu sene uzun seyahatlerden ziyade, hafta sonu gibi kısa mesafe tatili yapacağını belirtiyor.

Tatile çıkmadan bir daha düşünün diyoruz 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir