Havacılık sektörünün altın yıllarını yaşadığımız bir zamandayız. Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları tüm dünyada bilinirliğini arttırırken ülkemiz özel havayolu şirketleri de büyümeye devam etmekte.

Özellikle havayolu taşımacılığının, artan rekabetin de etkisiyle ucuzlamasıyla ucuz uçak bileti bulmak çok mümkün bir durum oldu. Eskiden daha çok birbirleriyle rekabet halinde olan ve yüksek uçak bileti fiyatları nedeniyle toplumun az bir kesimi tarafından tercih edilen havayolu seyahati, uçak bileti fiyatlarının artan rekabet sayesinde ucuzlaması ile otobüs firmaları ile de rekabet etmeye başladı.

Uçak bileti fiyatları ile otobüs bileti fiyatları çoğu uçak seferinde birbirlerine yakın fiyatlara geldi. Eskiden biraz uygun fiyatta uçak bileti bulmak için 3 – 4 hafta öncesinden uçak bileti almak gerekirken, günümüzde 2 -3 gün önceden son derece uygun fiyatlara ucuz uçak bileti bulmak mümkün.

Bu durum doğal olarak ülkemizde, havayolu taşımacılığının ve buna bağlı olarak hava yolu şirketlerinin büyümesini beraberinde getirdi. Artık milli havayolu şirketimiz Türk Hava Yolları yanında birçok özel havayolu şirketi de kuruldu ve etkin bir şekilde taşımacılıktaki rekabette yerlerini aldı.

Eskiden uçak bileti aramalarımız sadece Thy uçak bileti ile sınırlıyken sektördeki özel havayolu şirketlerini çoğalması ve bunların neredeyse Türkiye’nin her yerine uçak seferi düzenlemesi ile farklı firmalar da tercih edilir oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir