Uçak yolculuğu öncesi check-in işlemi yapılmak zorundadır. Check-in işlemlerine uçuştan 3-4 saat önce başlayıp uçuşa az bir süre kalana kadar devam edilmektedir. Normal check-in işlemi ile yolcular kuntuarlara giderek bagaj teslimi, koltuk seçimi gibi uçuşla alakalı son işlemleri yapmaktadırlar.

Pegasus havayollarının sanal hizmetlerinden birisi olan online check-in sayesinde kuntuara girmeden kolay ve hızlıca check-in yapılabilmektedir. Online check-in yapabilmek için Pegasus havayollarının internet site adresi olan www.flypgs.com a bağlanıp  “internet check-in” bölümüne ya da daha önce üye olarak kayıt olmuşsanız “üye  girişi” bölümüne girmek yeterlidir. Gerekli bilgileri girdiğinizde internet üzerinden online check-in yapmış olacaksınız.

Pegasus havayollarının online check-in servisinden yararlanmaya uçuştan 48 evvelinden başlayarak uçuşa 3 saat kalana kadar yararlanabilirsiniz. Pegasus online check-in sistemi yolcuya otomatik olarak sunuyor, isteyen yolcu bunu kabul edebiliyor. Kabul etmek istemeyenler için ise koltuk yerleşim planının ekrana çıkararak “ücretli koltuklar” dan seçim yapılabiliyor.

Hava alanlarında kuntuara uğramadan direk uçağınızın kalkacağı salona geçebileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir