Check-in Nedir ? Daha önce biletini almış yolcuların uçuştan önce son kontrol ve gerekli işlemleri yapılabilmesi için hava yolu kuntuarında yaptırdıkları işlemlere denmektedir. Burada bagaj kontrol,  koltuk seçimi gibi işlemler yapılmaktadır.  Uçak biniş kartları check-in anında verilmektedir. Bagaj teslim hariç diğer işlemlerin internet üzerinden yapılması işlemine ise online check-in denilmektedir.

Online check-in hizmeti bütün hava yolu firmalarının internet sayfalarından yapılabilmektedir. Anadolujet check in yapabilmek için hava yolu şirketinin internet sayfasına bağlanıp oradan “online check-in” yada “internet check-in” gibi bölümlere girip yapılabilmektedir.

Online check-in yapabilmek için genellikle uçuş saatine 1-2 gün kala o uçuşla alakalı Online check-in aktif yapılmakta, uçuşa yakın ise kapatılmaktadır.

Online check-in yaparak zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Eğer bagajınız varsa yine online check-in yapabilirsiniz. Online check-in sırasında bagajla alakalı bilgi sorulmamaktadır. Bagajla alakalı normal uygulama ne ise burada yine geçerlidir. Online check-in yaptırmışsanız hava alanına gidince sadece bagajınızı teslim etmek için havayolu kuntuarına uğramanız yeterlidir.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Oda bazı havayolu firmaları yurtdışı uçuşları için online check-in yaptırmamaktadır. Yurtdışı uçuşlarda normal check-in yaptırmanız gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir