Herkese merhaba, birçok kez uçak bileti almışızdır, birçok kez uçak yolculuğu yapmışızdır. Uçak bileti sorgulama yapmış karşımıza çıkan birçok seçenekten birini seçmişizdir. Peki, yolculuk ettiğimiz havayolu firmalarını hiç merak ettiniz mi? Kaç yılında kurulmuş, kurucuları kimlerdir, hangi ülkenin iştirakidir, ülkemizde kaç yılında hizmet vermeye başlamışlardır, kaç ülkede hizmet veriyorlar gibi? Bunları neden merak edelim diyenler için şu cevabı verebiliriz? Uçak yolculukları karayolu yolculuklarına göre hala lüks durumunda yer alıyor. Lüksü tercih ederken de en kalitelisini seçmek isteriz değil mi? Firmanın tarihi, vizyonu gibi yukarıda belirttiğimiz şeyler havayolu şirketinin kalitesini bir nebze bizlere sunar. Bu notları okuduktan sonra son notumuzu da uçuş öncesi işlemlerde personelin ilgisine ve uçuş esnasında sunulan hizmete göre verebiliriz.

Bugün ülkemizde aktif olarak; Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Atlas Jet, Bora Jet, Sun Express, Onur Air gibi havayolu firmalar bizlerin kaliteli, konforlu ve güvenli bir şekilde uçak marifetiyle yolculuk etmesini sağlıyor.

Hiç uçak bileti almamış birisi için, hiç bu deneyimi yaşamamış birisi için yukarıda bahsettiğimiz araştırmalar önemli olabilir.

Havayolu şirketinin profilinin yanı sıra bizim gibi sizlere ucuz uçak bileti hizmeti sunan sitelerin bloglarında yer alan yorum ve izlenimleri de okuyarak yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz havayolu firması hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir