Google Flight SearchTeknoloji devi google artık uçak bileti satışına giriyor.

Google’ın hem sesli hem de klavyeden yazarak kullanabileceğiniz asistan uygulaması Google Now, gelişmini devam ettiriyor.

Google’ın “Google Flight Search” özelliğini genel kullanıma duyurmasından sonra, Google Now tarafından kullanılabilmesine ek olarak en uygun fiyatlı uçak bileti otomatik olarak bulma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Esasında uçak, tren ve otobüs gibi pek çok farklı ulaşım tercihleri için firmaları aramak için zaten Google tarayıcısını kullanıyorduk. Artık internet devi, uçak bileti almanızdaki arama işlemlerini kendi bünyesinde hallederek daha kısa bir sürede işleri yapmanızı sağlayacak.

Satın alım nasıl yapılacak?

Google Now’ın çalıştırıldığı cihazda kullanılan ya da Chrome üzerinde giriş yapılan Google hesabına tanımlanmış olan Wallet bilgileri üzerinden satın alım yapılabilen platform, kısaca size en uygun fiyatlı bileti ve bunu alma imkanı da sunuyor.

Türkiye’de Google Now üzerinden çalışmıyor

Hizmet Türkiye’de de hızlı bir şekilde çalışıyor. Fakat dikkat etmeniz gereken bir durum var. Google Now asistanı, Türkiye’de resmi olarak desteklenmiyor. Bu yüzden standart olarak sadece Google üzerinden arama yapıyormuş gibi program ülkemizde çalışıyor. Bu yüzden Google Flight üzerinden spesifik arama yapabiliyorsunuz.

Bilgisayarda Chrome üzerinden yaptığımız denemelerde en uygun fiyatlı biletleri hızlı bir şekilde sıraladığnı gördük. Fiyatların TL cinsinden değil de Dolar cinsinden gösterildiğini de ekleyelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir