Seyahat etmek için en avantajlı günün salı olduğu belirtilirken, en ucuz fiyatlardan yararlanmak için uçuş tarihinden en az 53 gün öncesinden rezervasyon yapılması gerektiği ortaya çıktı.

momondo seyahat arama sitesinin araştırmasındaki sonuçlara göre, yolcular uçuş tarihlerinden en az 53 gün öncesinden rezervasyon yaptırarak en ucuz fiyatlardan yararlanabiliyor. Dünya genelinde 7 milyar 500 milyon uçuşun analiz edilmesi ile elde edilen verilere göre, yolcular bu sayede yüzde 29’a varan oranlarda tasarruf edebiliyor. Araştırma, en pahalı uçak biletlerinin seyahat edilen günde alınanlar olduğunu ortaya çıkardı. momondo’nun araştırması uçuş fiyatlarının günlere göre de büyük farklılıklar gösterdiğini ortaya koydu. Genel olarak en uygun fiyatlı uçuşların Salı günü olduğu belirtildi.

Fiyatlarda rezervasyon yaptırılan uçuşun günün hangi saatinde olduğu önem taşıyor. 18:00-24:00 saatleri arasında gerçekleşen akşam uçuşlarının daha uygun fiyatlı olduğunu açıklandı. Pahalı uçak biletlerinin ise Cumartesi günü uçuşlarına ait olduğu belirtildi. momondo Türkiye Müdürü Orkun Eti araştırma sonuçlarıyla ilgili, “Biz her zaman en uygun fiyatlı uçuştan faydalanmaları için, seyahat severlerle altın kuralları paylaşıyoruz. Dünya geneline baktığımızda uçuş rezervasyonlarını yaklaşık iki ay öncesinden yaptırmak büyük fiyat avantajı sağlıyor. Araştırma sonucuna göre bu trendler tüm dünya genelinde tutarlılık gösteriyor. Sonuçlar, avantajlı uçmak isteyen yolcuların gece uçuşlarını ve Salı günlerini tercih etmeleri gerektiğini gösteriyor” dedi.

TÜRKLER İÇİN EN POPÜLER UÇUŞ ROTASI BANKOG

momondo seyahat istatistiklerine göre, Türkler için İstanbul-Bangkok son dönemin en popüler uçuş rotası. Bu ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Örneğin İngilizler aynı dönemde en fazla New York uçuşlarına ilgi gösteriyor. Seyahat tutkunları, ayrıca momondo’nun Uçuş İstatistiği servisini kullanarak fiyatları etkileyen faktörleri araştırabilirler. Bu sayede seyahat severler, varış noktaları için fiyat bazında haftanın en iyi günü, günün ve mevsimin en iyi saatini görebilirler. Bilet fiyatları uçuş günü, havayolu, mevsim ve havaalanı gibi detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor ve bu faktörlerin her rota için etkisi farklı oluyor. Bu sebeple uçak yolcularının tasarruf etmek için bu faktörleri göz önünde bulundurmaları gerekiyor..

Kaynak : turizmdebusabah

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir