Dünya çapında dev bir hava yolu firması haline gelen Türk Hava Yolları bayrak taşıyıcı milli havayolumuz olması hasebiyle hepimizin yakın takibinde olduğu bir firmadır.

Dünyanın en büyük havacılık firmalarından biri olan Türk Hava Yolları artık dünya çapında tanınırlığı olan dev bir markaya dönüşmüştür. Büyük Britanya menşeili bir sivil havayolu araştırma şirketi olan Skytrax şirketi tarafından Türk Hava Yolları 2014 yılında Avrupa’nın en iyi dünyanın ise en iyi 5. Havayolu şirketi seçilmiştir. Bu üstün başarıları ile ülkemizin bayrağını en iyi şekilde temsil eden Türk Hava Yolları büyümeye devam etmektedir.

Aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu şirketlerinin dâhil olduğu Star Allianca üyesi olan Türk Hava Yolları yakında başlatacağı hatlar ile 109 ülkede 222 dış hat noktasına uçuş yapmaktadır. Bugün dünyanın bir çok bölgesine Thy uçak bileti sayesinde İstanbul’dan ulaşmamızı Türk Hava Yollarının sunduğu uçak bileti imkânlarına borçluyuz.

Bu dış hat uçuşlarının yanında ülkemiz sınırları içerisinde de 45 noktaya Thy uçak bileti
aracılığı ile seyahat etmek mümkündür. Yurt içi uçuş noktaları da eklendiğinde 267 sefer noktasına ulaşan Türk Hava Yolları bu alanda en çok noktaya sefer düzenleyen hava yolları şirketleri arasında 4. Konumundadır. Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda hizmete girmesi planlanan yeni hatlarla birlikte bu sıralamada daha da yukarılara çıkması oldukça mümkündür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir