293-09532823072014[1]Bayramın yaklaşması ve talebinde artması ile birlikte otobüs biletlerinin yanında uçak bileti fiyatlarıda yükseldi.  Otobüs biletleri 240 TL ye kadar yükselirken en yüksek uçak bileti fiyatıda ise 841 TL olarak belirlendi. İşte detaylar..

Milliyet’ten Duygu Erdoğan’ın haberine göre, otobüs ve uçak firmaları, yoğun talep nedeniyle fiyatlarına zam yaptı. Biletleri tükenmek üzere olan yolcu otobüslerinde fiyat artışı yüzde 30’u buluyor. Uçak yolculuklarındaysa bazı uçuşlarda fiyatlar neredeyse katlanıyor. Feribotlarda yolculuk ise normal seyrini koruyor.

Bayram haftası her gün 1 milyon yolcu taşımayı hedefleyen otobüs firmalarının zam yapmadığını belirten Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mehmet Erdoğan, firmaların Ulaştırma Bakanlığı’ndan bilet fiyatlarını alırken tarifeler üzerinden yüzde 30 indirim yapma hakkını sezonlarda kullanmamayı tercih ettiklerini söylüyor. Erdoğan, “100 lira satış fiyatı olan biletleri ister 70 liradan isterlerse 85 liradan satabilirler. Daha az yolcu olan ara dönemlerde bu indirimi kullanmayı tercih ederken bayram gibi sezonluk zamanlarda kullanmıyorlar ancak bu zam anlamına gelmez” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir